V hiši še nikoli ni bilo toliko tujih,
vsiljivih vonjav po kolonjskih vodicah (razredčenih z vodo) …

Suzana Tratnik

Tudi v letošnjem šolskem letu se je Ekonomska in trgovska šola Brežice vključila v projekt Rastem s knjigo za srednješolce. Glavni namen projekta je, da vsak dijak prvega letnika srednje šole dobi možnost organiziranega obiska splošne knjižnice ter se seznani z mnogovrstnimi dejavnostmi, ki potekajo v splošnih knjižnicah. S tem projektom želimo spodbuditi mlade k branju.

V torek, 4. 12. 2018 (1. At) in 11. 12. 2018 (1. Av) ter v petek, 14. 12. 2018 (1. Ae) , so dijaki obiskali Knjižnico Brežice, kjer jih je sprejela gospa Andrejka Kos. Predstavila jim je poslovanje knjižnice, jim razkazala oddelke ter razložila o postavitvi knjižničnega gradiva. Prav tako so si ogledali tudi domoznansko knjižnico in se pogovorili o pomembnih lokalnih osebnostih. Dijaki so dobili vpogled v COBISS+, se lotili aktivnega iskanja gradiva po bazi podatkov in po knjižnici.

Ob zaključku je vsak dijak prejel v dar izvod knjige »Noben glas« avtorice Suzane Tratnik.

Suzana Tratnik: Noben glas • Beletrina